Luottamusmiehet

Luottamusmiehemme toimivat yli yhdistysrajojen      

Kun sinulla on kysyttävää luottamusmieheltä, otathan yhteyttä omaa ammattialaa vastaavaan luottamusmieheen. Luottamusmiehet kokoontuvat kerran kuukaudesssa paitsi kesäaikana.
Jos sinulla on asioita, joita haluaisit luottamusmieskokouksessa käsiteltävän, ota yhteys oman ammattiryhmäsi luottamusmieheen.




Pääluottamusmiehet

Kai Liistokki
puh. 050 3470659    
kai.liistokki@espoo.fi

Kristiina Myller
puh. 050 3434408
kristiina.myller@espoo.fi


Varapääluottamusmiehet

Bjarne Bäckman 197 Liikunta
puh. 043 8248418  
bjarne.backman@espoo.fi

Inka Serpola 
puh. 043 8254259
inka.serpola@espoo.fi



Espoo Catering



Pääluottamusmies
Anu Järvi
puh. 043 8269437
anu.jarvi@espoocatering.fi

Varapääluottamusmies
Jatta Leach
puh. 045 12744909
jatta.leach@espoocatering.fi



Ammattialakohtaiset luottamusmiehet



Koulunkäyntiavustaja


Tekninen sopimus, toimistotyöntekijät, viherpalvelut, kadunrakennus



Terveydenhuolto ja vanhustenpalvelut

Mari Jauhonen
puh.050 5961693
mari.jauhonen@espoo.fi



Varhaiskasvatus/Päiväkodit ja avoin varhaiskasvatus

Katja Falkstedt  
puh. 040 2158332
katja.falkstedt@espoo.fi



Varhaiskasvatus/ Perhepäivähoito ja ryhmäperhepäivähoito

Anna-Maija Kukkonen
puh. 045 8690540 / 050 5846455 
anna-maija.kukkonen@espoo.fi
anna-maija.kukkonen@kolumbus.fi


Tilapalvelut

Sisko Rämä  
puh. 045 8751121 
sisko.rama@espoo.fi



Varhaiskasvatus/Päiväkodit ja avoin varhaiskasvatus

Inka Serpola  
puh. 043 8254259  
inka.serpola@espoo.fi



Konsernihallinto/konsernipalvelut
Jussi Terävä
jussi.terava@espoo.fi



Tilapalvelut
Kai Wicht
kai.wicht@espoo.fi